Suomi

Kaupungit

Paukku on ilmainen kävelypeli: muinaisjäännökset ja vanhat rakennukset löytyvät kävelemällä niiden luo.

281 kuntaa, joissa on vähintään 20 kohdetta.

kohdettalöydettypelaajaa
Helsinki77249690
Tampere16110369
Turku26017337
Vantaa27010132
Espoo41217330
Hämeenlinna4839527
Kokkola54412215
Oulu7465714
Porvoo2846113
Kaarina1659513
Lahti1722711
Raisio494311
Salo83918110
Mikkeli3302610
Joensuu2372910
Kangasala1881910
Hattula1803510
Mustasaari1662710
Jyväskylä1533210
Rovaniemi497119
Janakkala105179
Savonlinna575388
Pieksämäki226148
Nokia131218
Naantali13088
Raasepori860227
Kuopio411357
Sastamala361187
Rauma3371097
Nurmijärvi179337
Kalajoki176147
Seinäjoki17177
Ylöjärvi160147
Valkeakoski12997
Hyvinkää70187
Pori298246
Joroinen197696
Tammela166346
Masku114226
Leppävirta106166
Loppi9556
Lapua8696
Kajaani412235
Kotka24675
Kannus17385
Sipoo170115
Hollola164115
Uusikaupunki148455
Alavus119135
Lempäälä9975
Kuortane7385
Riihimäki69285
Akaa5585
Parainen508154
Kouvola462104
Kirkkonummi269204
Inkoo239164
Hamina236134
Laitila231454
Pyhtää160114
Eura146394
Hämeenkyrö135304
Kauhava12954
Liperi121124
Paimio119214
Kontiolahti11474
Tuusula106274
Ruovesi9944
Kiuruvesi94194
Huittinen80174
Vaasa7174
Pirkkala5684
Pyhäranta47104
Varkaus40104
Forssa2574
Kurikka22833
Jämsä17743
Pyhäntä137233
Orimattila12723
Siuntio12243
Mynämäki12093
Uusikaarlepyy12023
Eurajoki117293
Suonenjoki110233
Alajärvi107113
Kruunupyy10673
Ikaalinen100273
Hanko9383
Saarijärvi8753
Keuruu86103
Kaustinen7123
Iisalmi68353
Nivala3433
Puolanka48612
Ilomantsi36842
Vaala32322
Raahe30332
Lohja28232
Loviisa28042
Sodankylä24862
Kitee24262
Kolari21832
Tervola19862
Siikajoki19242
Virrat12732
Savitaipale12612
Nousiainen12142
Iitti11752
Kokemäki114222
Pälkäne11122
Heinola98112
Evijärvi9242
Mäntsälä9162
Lapinlahti8652
Muhos8462
Ulvila8472
Ilmajoki79172
Kankaanpää7932
Parkano7442
Pöytyä6132
Ylivieska6052
Vimpeli50302
Lappajärvi4782
Pietarsaari43172
Hausjärvi4262
Alavieska4042
Siilinjärvi4062
Inari91541
Utsjoki50321
Pudasjärvi44011
Kemiönsaari43821
Lieksa37011
Siikalatva349111
Ii270141
Utajärvi19421
Vöyri19211
Muonio17911
Pedersöre17731
Perho17321
Lieto14711
Kristiinankaupunki14131
Veteli13951
Nurmes13821
Padasjoki13811
Simo135121
Maalahti13211
Puumala11931
Toholampi11611
Asikkala11411
Kärsämäki11251
Sauvo10861
Mäntyharju10311
Pomarkku9911
Viitasaari9431
Rautavaara9211
Orivesi9031
Hartola8421
Äänekoski7851
Nakkila7841
Joutsa7721
Juuka7521
Säkylä71111
Mänttä-Vilppula6971
Jämijärvi6721
Kaavi67111
Vehmaa6751
Loimaa6511
Karvia6121
Polvijärvi5611
Sonkajärvi4811
Vieremä4611
Lapinjärvi4321
Harjavalta4141
Jokioinen4191
Luoto3331
Taivassalo2331
Toivakka2111
Kuhmo82800
Suomussalmi77100
Enontekiö42300
Posio35800
Sotkamo35600
Kuusamo33200
Laihia28600
Kemijärvi26500
Lappeenranta26300
Taivalkoski22200
Salla22000
Sysmä21700
Pyhäjärvi21500
Virolahti20200
Kittilä19900
Paltamo19500
Hyrynsalmi17800
Juva17800
Luumäki16900
Närpiö16000
Ähtäri15700
Pihtipudas14500
Taipalsaari14500
Sulkava14400
Haapajärvi14300
Ruokolahti14000
Haapavesi13800
Parikkala13700
Ristijärvi13600
Ranua13100
Pelkosenniemi12900
Vihti12900
Sievi12700
Keminmaa12300
Ylitornio12300
Tornio12200
Miehikkälä11900
Askola11600
Rääkkylä11300
Pello11000
Savukoski11000
Pielavesi10700
Soini10700
Vesilahti10500
Rautalampi10100
Rantasalmi9200
Laukaa8800
Vesanto8500
Halsua8100
Reisjärvi8100
Isojoki7700
Kauhajoki7700
Tyrnävä7700
Urjala7700
Tervo7400
Enonkoski7200
Liminka6900
Outokumpu6900
Pyhäjoki6900
Lestijärvi6800
Merikarvia6500
Kyyjärvi6300
Oulainen6200
Isokyrö6100
Lemi6100
Rusko6100
Imatra5800
Tohmajärvi5700
Kuhmoinen5600
Heinävesi5400
Karstula5400
Somero5000
Tuusniemi4700
Keitele4600
Kinnula4600
Merijärvi4600
Teuva4600
Hankasalmi4400
Juupajoki4400
Pornainen4400
Kangasniemi4200
Petäjävesi4000
Kihniö3900
Pukkila3700
Siikainen3700
Kivijärvi3600
Kustavi3600
Kemi3500
Karkkila3400
Ypäjä3400
Hirvensalmi3300
Rautjärvi3200
Karijoki3100
Aura2900
Kannonkoski2800
Luhanka2800
Multia2700
Konnevesi2600
Koski Tl2500
Lumijoki2500
Myrskylä2400
Kärkölä2300
Punkalaidun2300
Humppila2100